пʼятниця, 1 липня 2016 р.

Інше

Україна - країна  краси, країна  відданості, , де найбільше люблять волю, країна героїчної любові до народу і чорної його зради, довгої, вікової , героїчної боротьби за волю, в результаті- велетенське кладовище: високі в степу могили, руїна, та прекрасна на весь світ , безіменна, невідомо коли і ким складена пісня...
   Україна - це тихі води і ясні зорі, зелені сади і білі хати, лани золотої пшениці, медовії та молочні ріки. Україна - це космічна держава з високим науковим потенціалом і неймовірними людьми. Людьми з високим патріотизмом для яких Батьківщина не пустий звук, вони за неї щоденно віддають життя.
   Україна буде існувати поки живі Українці і поки світить сонце на цій грішній і святій землі...
Історія України завжди писалася її ворогами, які хотіли переконати українців у меншовартості.
Наприклад, Іван  Мазепа наш славний гетьман, і ми сьогодні ,маючи вже власну державу і розбудовуючи її , ставимо ще запитання: "іван Мазепа - зрадник чи герой?" Саме запитання повинно бути неприйнятним для нас. Звичайно  герой! Він був людиною свого часу,  жив і діяв в конкретних історичних умовах і попривсе, що він робив так чи не так, з точки зору нас, українців ХХІ ст., гетьман, ризикуючи життям , статками, знаним у Європі іменем, боровся за Україну. Соьгоднішні школярі, які завтра будуть розбудовувати державу , мають мати ідеал мужності і не сумніватися в ньому, але, бачите, хтось хоче , щоб молоді українці таких ідеалів не мали, і ураїнцями не були, і держави не будували, а значить і її не мали.
   Викладання історії в школі  - це не просто вивчення навчального предмету, це збереження історичної пам'яті народу , виховання і формування національно свідомого громадянина, патріота, гідного історичного минулого і майбутнього свого народу.
   Чи може сучасна школа такі завдання виконати? Лише частково. Що потрібно змінити у школі і у викладанні історії?

Немає коментарів:

Дописати коментар