субота, 20 серпня 2016 р.

Методичні рекомендації

Кабінет історії в 2015– 2016 році працював відповідно плану роботи на поточний навчальний рік.
В кабінеті навчаються учні 5 – 11 класів у кількості 80 чоловік. за збереження обладнання  кабінету відповідальний 11 клас.
 В кабінеті проводяться позакласні   заняття з учнями 5 – 11 класів.
Протягом навчального  року кабінет історії забезпечував навчальний процес, було проведено багато заходів : читацьку конференцію: «Бабин Яр – сторінка голокосту», круглий стіл:  «Тоталітаризм – творіння ХХ століття», учнівську конференцію: «Соборність України. Сучасність і перспективи»
 Учні готувалися і взяли участь в заочному і очному турі районної краєзнавчої  олімпіади . учениця 9 класу Сокол Олеся зайняла ІІ місце і стала призером олімпіади.  Учениця також успішно виступила на районній учнівській конференції з роботою: «Звільнення с. Волиці»  Сторожук Матвій,  учень11 класу, став призером районної олімпіади з історії і зайняв ІІІ місце.
    Відповідно до наказу управління освіти від 07.03.2013р. №01 – 08 /177 розроблено план заходів присвячених 70 - річчю звільнення України від фашистських загарбників та 25 –річчю Незалежності України.
 З метою увічнення пам’яті про подвиг старших поколінь у роки війни, утвердження у свідомості дітей та учнівської молоді почуття поваги і вдячності до поколінь переможців , в школі пожвавилася пошукова робота в рамках Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України». Учні  зацікавилися долею дітей війни. Дитинство і війна.  Як можна поєднати ці поняття в реальному житті. В селі до цього часу в пам’яті старожилів історія, яка сталася з малим хлопчиком в далекому 1945 році. Його взяла  на виховання жителька с. Волиці Ліпінська Юзефа Дитинство було важким не тільки тому, що хлопчик був сиротою і жив у прийомних батьків, а й тому, що з прийомною мамою сталася трагедія: її спів житель відрубав голову на очах малого Віктора. Учні школи вирішили дослідити долю цієї дитини війни. Негайно розпочали пошуки в архівах сільської ради . знайшли що тим хлопчиком був Корольчук Віктор Миколайович. Пошуки продовжилися і серед жителів села і привели вони в Росію м. Орел, потім в м. Вінницю. де сьогодні проживає Віктор  Миколайович. Пошуки учнів увінчалися виховним заходом в шкільному краєзнавчому музеї .
Для учнів школи було проведено віртуальну подорож стежками воєнного дитинства: «На перехресті людської долі» Годі й говорити про виховне значення такого дослідження , воно – неоціненне.
Всі заходи до Дня  звільнення України і Дня великої Перемоги розроблені по місяцях і проводяться у живій ї доступній, для вікових особливостей учнів, формі.
Події сімдесятирічної давнини дуже , на  жаль, стали актуальними сьогодні, коли Україна веде війну з російським агресором за свою свободу і незалежність. Продовженням героїчної боротьби за свою Батьківщину є АТО . Тому в кабінеті проводяться заходи з учнями 5 – 11 класів , які сприяють патріотичному вихованню і розвивають національну самосвідомість. Зустріч з воїнами Українських Збройних Сил Бойко Миколою Ю. і Поляковим Віктором. саме і переслідували таку мету.
   Поліщук М. Т. була активним членом консультативної групи вчителів області по підготовці випускників до ЗНО з історії України. Підготувала і провела відео консультацію по темі: «Галицько – Волинська держава». Приймала участь в обласному колективному  проекті підготовки розробок уроків за новою програмою в 5 – 8 класах

Кабінет історії є інформаційним центром суспільних  дисциплін і потужним  елементом навчально – виховної моделі школи у патріотичному вихованні.

Немає коментарів:

Дописати коментар